Naszej bibliotece szkolnej udało się pozyskać kilkadziesiąt nowych tytułów! O dużej części z nich dopominaliście się Wy - nasze czytelniczki i nasi czytelnicy! Poniżej chcemy Wam pokrótce zaprezentować, jakie nowości do nas trafiły. Mamy nadzieję, że będzie to kolejny powód, by odwiedzić naszą bibliotekę!
Mangi! Mamy dla Was trzy pełne serie! Jeśli będą czytane, będziemy się starać, by liczba mang w naszej bibliotece szkolnej rosła! A jakie mangi mamy dla Was?- "Twoje imię." autorstwa Makoto Shinkai - Mitsuha mieszka w malutkim miasteczku, marząc o tym, aby kiedyś rozpocząć studia w stolicy. Taki mieszka i uczy się w Tokio. Pewnego razu, na wskutek przedziwnego fenomenu wywołanego przelatującą w pobliżu Ziemi kometą, na jeden dzień zamieniają się ciałami. To, co z początku wydawało im się snem, wkrótce okazuje się ich nową rzeczywistością, ponieważ zjawisko powtarza się za każdym razem, gdy zasypiają...
- "Wilcze dzieci" autorstwa Mamoru Hosody - Studentka Hana spotyka chłopaka, który okazuje się potomkiem japońskiego wilka. Historia wydaje się jak z bajki: para zakochuje się w sobie i wkrótce przychodzą na świat dzieci - Yuki i Ame. Jednak los bywa przewrotny...
- "Jak leczyć magiczne stworzenia" autorstwa Kaziya - W świecie, w którym magia została prawie całkowicie wyparta przez naukę, mało kto wierzy już w skuteczność zaklęć i rytuałów. Czarodziejskie receptury tracą na znaczeniu, gdyż magia nie działa na osoby, które w nią nie wierzą. W tej nowej rzeczywistości zaczyna brakować miejsca dla mitycznych stworzeń. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Ziska, młoda dziewczyna pochodząca z rodziny magów, która szkoli się u doktora weterynarii.
Kolejne części lubianych serii! Dokupiliśmy następne części serii książkowych, które znacie, lubicie i wypożyczacie. W ramach tego mamy dla Was "Tajemnicę maskarady" z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", komiks "Ariol. Osioł z klasą", "Wojnę w lunaparku" - trzecią i ostatnią część serii "Wojna cukierkowa" Brandona Mulla - autora m.in. "Baśnioboru". No i aż trzy części jednej z najpopularniejszej serii w naszej bibliotece - "Dziennika cwaniaczka" Jeffa Kinneya! Od dziś możecie wypożyczać "Więcej czadu", "Główka pracuje" i "Krótka piłka"!
A może lubicie filmy? Jeśli oglądaliście "Za duży na bajki" i się Wam podobało, to teraz możecie również przeczytać o przygodach Waldka! I to aż w dwóch częściach piórka Agnieszki Dąbrowskiej! A o czym w ogóle jest ta historia (dla tych, co nie oglądali filmu)? Waldek jest przedstawicielem nowego pokolenia. On również marzy o osiągnięciu wielkiej kariery w sportach elektronicznych. W dodatku pomysł wydaje się wyjątkowo realny, a wszystko to za sprawą zbliżającego się turnieju gamingowego, do którego nieustannie trenuje. Wszystko się komplikuje, gdy chłopcem zajmuje się surowa ciotka. To ona wprowadzi rewolucje w życie chłopaka. Zniknie niezdrowe jedzenie i pojawią się prawdziwe sporty. Czy Waldek znajdzie w sobie siłę, aby zawalczyć o marzenia?
Mamy też dla Was książki z serii "Zwierzaki", w ramach której znani i lubiani autorzy i ilustratorzy prezentują fascynujące, trzymające w napięciu opowieści z życia zwierząt, przybliżają wiedzę przyrodniczą i zachęcają do namysłu. W ramach tej serii mamy dla Was następujące tytuły:
- "Ośmiornica Zośka" autorstwa Katarzyny Boni - Zośka to świetna dziewczyna. Bystra, wesoła i bardzo ciekawa świata. Mieszka sobie spokojnie na dnie oceanu – jak na ośmiornicę przystało – w otoczeniu innych morskich zwierząt. Co się stanie, kiedy pewnego dnia nie posłucha przestrogi Pana Gołoskrzelka i przekroczy granicę Rafy, docierając do styku wody i lądu?
- "Bercia i Orson" napisana przez Tomasza Samojlika - Bercia i Orson to małe niedźwiadki. Uwielbiają brykać, poznawać świat i wtulać się w futro mamy. Niedźwiedzica Turi wędruje z nimi po lesie, próbując znaleźć swoim maluchom bezpieczne miejsce do życia. A nie jest to łatwe zadanie, kiedy wszędzie czuć zapach człowieka...
- "Lolek" autorstwa Adama Wajraka - Lolek jest kudłatym stworzeniem o wielkim sercu i trudnej przeszłości, który ma tylko jedno marzenie: znaleźć swoich ludzi. Ale trafić na tych właściwych wcale nie jest łatwo. Szczególnie zimą w okolicach Puszczy Białowieskiej.
- "Świnia Malwina" autorstwa Krzysztofa Łapińskiego - Wiosna to wspaniała i ekscytująca pora roku. Tyle że zwierzęta z Lasu Kabackiego nie spodziewają się, że przyniesie aż tyle przygód i że już wkrótce wydarzy się coś niezwykłego. Wielkie poruszenie wywołało pojawienie się tajemniczej postaci. Jest ona dla mieszkańców lasu kimś nowym i pobudza ich ciekawość.
- "Ambaras" napisana przez Tomasza Samojlika - W wilczej norze przychodzą na świat trzy szczeniaki. Jeden z nich, obdarowany kłopotliwym imieniem Ambaras, jest mniejszy i słabszy od braci z watahy...
- "Tarmosia" napisana przez Tomasza Samojlika - Wszystko zaczyna się niepozornie - rodzinę borsuczki Tarmosi nad ranem budzi hałas, którego źródła nikt nie jest w stanie się domyślić. Tego dnia życie bohaterki ulega gwałtownej zmianie - do zamieszkiwanej przez nią norki wprowadzają się inne zwierzęta...
A może wolicie komiksy? A słyszeliście o komiksach paragrafowych? Czym one są? Komiksy paragrafowe to połączenie komiksu i gry. Komiks, w którym Wy stajecie się bohaterami akcji. Książki wielokrotnego użytku. Za każdym razem przeżyjecie zupełnie nową przygodę, bo możecie na każdym kroku decydować o różnych rzeczach! Spróbujcie przeżyć swoją własną, komiksową przygodę! A co dla Was przygotowaliśmy?
- Aż 5 przygód najsłynniejszego detektywa - Sherlocka Holmesa - "Dookoła świata", "Cień Kuby Rozpruwacza", "Pojedynek z Irene Adler", "Mistyczne śledztwa" i "Konfrontacja"!
- Psie przygody w komiksie "Jeden dzień z życia psa"!
- Japońska historia łowców skarbów w komiksie "Łzy bogini Nuwy"!
- Świat przerażających istot w komiksie "Wilkołak"!
Wpadły do nas również pojedyncze nowości, składające się z jednej części. Jest i fantastycznie, i bajkowo, i zabawnie, i ciekawie! No i do tego piękne ilustracje! A cóż to za pozycje?
- "Drzewo" Łukasza Wierzbickiego - to barwna podróż przez świat słowiańskich mitów – zapomniany, tajemniczy, ale jakże intrygujący. Nasi przodkowie, jak wszystkie narody, posiadali własną interesującą mitologię.
- "Kulawa kaczka i ślepa kura" Ulricha Huba - Kulawa Kaczka jest samotna, a do tego nigdy nie wyprawiała się dalej. Tak naprawdę zna jedynie własne podwórko. Pewnego dnia niespodziewanie spotyka ona odważną i pomysłową ślepą kurę. Nowa przyjaciółka ma także śmiały plan. Podobno gdzieś tam jest miejsce, w którym spełniają się sekretne marzenia...
- "Jak włosy taty wyrwały się w świat" Jorga Muhle - Stop! Dokąd to?!" - woła tato, ale na nic prośby i groźby. Pewnego pięknego dnia jego włosy po prostu wyfruwają w wielki świat w poszukiwaniu przygód. Hops! - i z głowy. Tato nie poddaje się tak łatwo: uzbrojony w siatkę na motyle, rusza w pościg. Los jego fryzury wisi na włosku! Goni niesforne owłosienie po całym mieście, w zoo jest już o włos... Wszystko na nic: włosy znikają bez śladu, a jemu robi się łyso. Jednak to wcale nie koniec tej historii!
- "Stukoszelest" Katarzyny Brzozowskiej - Stuka szelest, brzęczy hałas, coś wydarzy się tu zaraz... Wtedy usłyszała to jeszcze raz. Dźwięk, który brzmiał tak, jakby nie chciał, aby go słyszano. Trochę jakby stukot, trochę jakby szelest, stukoszelest! Dziwny hałas w domu nie pozwala spać nikomu. Istnieją dźwięki, których nie słychać w świetle dnia. Gdy nadchodzi noc, nabierają mocy i sprawiają, że nie możemy zasnąć. I właśnie o tym jest "Stukoszelest" - bajka dla dzieci, która szeleści, stuka, oswaja ciemność i nie pozwala o sobie zapomnieć.
Mamy zatem wielką nadzieję, że już niedługo zobaczymy się w szkolnej bibliotece! Do zobaczenia!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz