10 października to Dzień Gier Planszowych. Idealna okazja, by promować gry "bez prądu", zachęcać nowe osoby do rozpoczęcia przygody z takimi grami oraz spróbowania swoich sił w nowych tytułach gier.
Dzięki bardzo cennemu wsparciu wydawnictwa Nasza Księgarnia nasze Szkolne Koło Gier "Gryfie Granie" mogło zapoznać się z dwiema bardzo ciekawymi nowościami tego wydawnictwa.
Na pierwszy ogień poszła gra "Kohaku" autorstwa Danny'ego Devine'a. Podczas gry gracze tworzą z płytek piękne japońskie stawy. Punkty zdobywane są za odpowiednie rozmieszczenie płytek w swoim stawie: za różnokolorowe kwiaty, ważki latające w pobliżu żab, kamienie dające schronienie narybkowi oraz za inne ozdoby. Gra jest dosyć prosta, więc idealna dla nowych graczy. Do tego z pewnością zachęcają do rozgrywki urocze ilustracje. "Koharu" może być okazją do rozmowy o japońskiej kulturze, sztuce czy związkach z naturą. Ta gra przyczyni się również z pewnością do rozwoju umiejętności planowania oraz umiejętności matematycznych. Z pewnością będziemy wracać do tego tytułu podczas spotkania naszego koła!
Kolejnym tytułem, z którym się zmierzyliśmy był "Pacjent Zero" autorstwa Cédrica Martineza. Fabułą tej gry jest fakt, iż gdzieś na końcu świata odkryto groźny patogen. Gracz (lub gracze - bo można grać w drużynach) wciela się w rolę naukowców szukających trzech molekuł, które pozwolą uratować świat. Wygra gracz (lub drużyna), którego laboratorium jako pierwsze wskaże 3 poszukiwane molekuły. Pomocą przy grze może również służyć specjalnie dedykowana aplikacja. Dużym atutem tego tytułu jest możliwość grania wielu graczy dzięki trybowi zespołowemu. "Pacjent Zero" rozwija umiejętności szacowania, dedukcji, strategii i współpracy. "Pacjent Zero" może być polecany wielbicielom chemii czy medycyny, ale nie tylko - przy dobrym wprowadzeniu w grę poradzą sobie z nią wszyscy gracze i uczestnicy naszego koła na pewno raz jeszcze zmierzą się z tym tytułem.
Bardzo dziękujemy wydawnictwu Nasza Księgarnia za wsparcie naszego koła gier i podarowanie nam premierowych tytułów - obie gry okazały się bardzo ciekawe i na pewno wzbogacą nasze spotkania niejednokrotnie!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz