Godziny otwarcia biblioteki:


Biblioteka szkolna prowadzona przez panią Krystynę Twardy i pana Adriana Koppa jest czynna w następujących godzinach:

Czytelnia
Poniedziałek – 8:00-14:15
Wtorek – 8:00-14:15
Środa – 8:00-14:15
Czwartek – 8:00-14:15
Piątek – 8:00-13:00

Wypożyczalnia
Poniedziałek – 8:00-15:30
Wtorek – 8:00-14:00
Środa – 8:00-15:30
Czwartek – 8:00-15:30
Piątek – 8:00-15:30

Zachęcamy również do zapoznania się z regulaminem biblioteki szkolnej oraz regulaminem wypożyczania podręczników i materiałów edukacyjnych (dostępne tutaj).

Zapraszamy do jak najczęstszego korzystania z biblioteki szkolnej!

sobota, 31 października 2015

Nowe książki i gry planszowe w bibliotece!


W październiku, w związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę książek oraz gier planszowych. W związku z faktem, że wiele uczniów przebywa w czytelni oraz wypożyczalni po swoich lekcjach, by urozmaicić im czas oczekiwania i otworzyć bibliotekę bardziej na uczniów nauczyciele bibliotekarze uznali, że warto wprowadzić na stan czytelni oraz wypożyczalni gry planszowe. I tu niezawodni okazali się darczyńcy – dzięki nim biblioteka szkolna zyskała ponad 60 pozycji książkowych oraz niemal 40 puzzli oraz gier planszowych, głównie o charakterze edukacyjnym. Mamy nadzieję, że spowoduje to wzrost uczniów korzystających ze szkolnej biblioteki i miło spędzających w niej czas.



Serdecznie dziękujemy:

Mateuszowi Rawie z klasy I C, Jakubowi Fuksowi oraz Szymonowi Hofsoe z klasy I D, Jakubowi Jastrowiczowi z klasy II A, Tomaszowi Hofsoe z klasy II C, Nadii Majchrzak oraz Nikoli Jakimczyk z klasy II F, Jackowi Wacowi z klasy III B, Milenie Kawickiej, Martynie Berk, Kamili Kurpiel, Mateuszowi Kubisowi oraz Jakubowi Pawlakowi z klasy III C, Amelii Kapłon oraz Dominice Kurpiel z klasy IV C, Szymonowi Janaszkiewiczowi z klasy IV F, Michałowi Zapartowi z klasy V B, Hubertowi Junakowi z klasy VI C, a także Pani Małgorzacie Drążek oraz pani Ewie Siwierze.



Równocześnie wysłaliśmy prośbę do wydawnictw gier planszowych, by przekazali w miarę możliwości swoje gry, którymi dysponują, by wzbogacić Szkolne Koło Gier Planszowych i przyczynić się do jego rozwoju. Na nasz apel odpowiedziały 3 wydawnictwa: Wydawnictwo Rebel, Wydawnictwo G3 Poland oraz Wydawnictwo Fajne RPG. Serdecznie dziękujemy za bezpłatnie przekazane gry i za Państwa wsparcie.

piątek, 30 października 2015

Nakręcamy się na czytanie

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej nasza biblioteka po raz kolejny postanowiła nakręcić film na konkurs filmowy "Książki Naszych Marzeń". Po długich dyskusjach i tworzeniu scenariusza, przez połowę października można była zauważyć uczniów biegających z kamerą i odgrywających różne scenki. Kiedy wszystko zostało już nakręcone i zmontowane, światło dzienne ujrzał film o tajemniczym tytule "Choroba".

W nagrywaniu filmu wzięli udział: Katarzyna Gała z klasy V E, Oliwia Rytelewska z klasy V E, Hubert Bryński z klasy V C, Karol Łempicki z klasy V C, Karol Smoliński z klasy IV F, Michał Zapart z klasy V B oraz Marcin Żebiełowicz z klasy IV C.

Aby zobaczyć tegoroczny film wystarczy kliknąć poniżej:

Natomiast film z ubiegłego roku "W poszukiwaniu Tajemnego Skarbu" znajduje się niżej:  
"W poszukiwaniu Tajemnego Skarbu"

środa, 28 października 2015

Dzień Kundelka

Dnia 26 października świętowaliśmy w bibliotece Dzień Kundelka. Każdy chętny uczeń miał możliwość narysowania swojego ulubionego psa. Niemal przez cały dzień w czytelni oraz w wypożyczalni młodzi malarze i rysownicy tworzyli swoje dzieła. Każdy z nich dostał po skromnym upominku za udział w świętowaniu Dnia Kundelka - coś słodkiego oraz pamiątkową zakładkę do książek. Z wielu prac wybranych zostało 10 obrazków, które podziwiać można w holu szkoły. Mamy wielką nadzieję, że w kolejnych konkursach i projektach biblioteki szkolnej frekwencja będzie co najmniej taka sama.


sobota, 24 października 2015

"Czytam sobie w bibliotece" - pierwsza odsłona. "Przyjaciele planety Ziemia"

Dnia 23 października 2015 roku odbyły się w naszej szkole pierwsze zajęcia z cyklu "Czytam sobie w bibliotece", organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Wydawnictwo Egmont Polska.



           Pierwszy scenariusz - "Przyjaciele planety Ziemia", przeprowadzony przez nauczyciela bibliotekarza został w klasie II E i dotyczył recyklingu. Opierał się on na książce Wojciecha Widłaka "Marta i ufoludek". Uczniowie dostali wcześniej zadanie domowe, by przynieść jak najwięcej czystych śmieci. Po rozmowie wstępnej i wspaniałych odpowiedziach uczniów na pytania co to jest recykling, odpady i czy warto segregować śmieci, był czas na zajęcia praktyczne. Nauczyciel przygotował brystole w kolorach pojemników na odpadki, które obowiązują w Gminie Gryfino i uczniowie fantastycznie poradzili sobie z zadaniem segregowania śmieci. Następnie przyszedł czas na przeczytanie całej książki, na podstawie której zajęcie były przeprowadzanie - "Marta i ufoludek". Gdy uczniowie przeczytali na głos całą książkę, przenieśliśmy się z biblioteki do sali numer 7 i przystąpiliśmy do głównej części zajęć - tworzenia swojego własnego ufoludka z przyniesionych śmieci - plastików, papierów, aluminium i wielu innych. Można było, naturalnie, upiększać swojego kosmicznego przyjaciela flamastrami, brokatem, czy bibułą, z czego chętnie uczniowie korzystali. Praca przebiegała w radosnej i żywiołowej atmosferze, co pozwoliło na powstanie pięknych i niepowtarzalnych mieszkańców całej galaktyki o wspaniałych imionach, zamieszkujących planety o przeróżnych nazwach. Dzieci mogły wziąć swoich nowych przyjaciół do domu.




            Uczniowie wspaniale zapamiętali, że warto segregować śmierci, gdyż z przeróżnych materiałów użytych już raz, można stworzyć zupełnie coś nowego i cennego. Gdy dostali na koniec pamiątkowe teczki z projektu "Czytam sobie w bibliotece", stwierdzili, że nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.

piątek, 23 października 2015

"Szkolny Top Model z książką"

22 października w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano w wypożyczalni szkolnej sesję zdjęciową pod hasłem „Szkolny Top Model z książką”. 25 osób wzięło książki w ręce, ale tym razem nie po to żeby czytać, ale by pozować do zdjęć. Niemal zawodowi modele, w większości z klas I-III, cierpliwie stanęło przed obiektywem i pozowało z książką tworząc swoisty kolaż pomiędzy okładkami, a własnymi twarzami i sylwetkami.




Wyszło wiele ciekawych zdjęć w różnorodnym stylu, które już niedługo podziwiać będzie można na holu szkoły. Samo fotografowanie przebiegało w radosnej atmosferze. Uczniowie byli bardzo podekscytowani sesją zdjęciową i od razu po zrobieniu zdjęcia dopytywali się, kiedy będą mogli je dostać. Mamy nadzieję, że osoby, które wzięły książkę do ręki, by z nią zapozować, wezmą ją także, by ją przeczytać. 



Planujemy także kolejne sesje zdjęciowe, związane z książkami, widząc jak wielkim zainteresowaniem cieszyła się ta pierwsza i jak interesującą przygodę można było przeżyć razem z uczniami naszej szkoły, aparatem i, oczywiście, książkami.